Jak przekazać 1% podatku?

Na jednej deklaracji podatkowej możesz wskazać wyłącznie jedną organizację pożytku publicznego, na rzecz której przekażesz 1%. W innej sytuacji są podatnicy składający więcej formularzy podatkowych – osoby te mogą na każdym z nich wskazać dane innej fundacji, którą znajdą na liście 1% podatku.

Gdzie można przekazać 1% podatku?

Żeby przekazać 1% podatku, wystarczy skorzystać z darmowego programu do rozliczania PIT-ów oferowanego przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i podążać za jego wskazówkami. Dzięki niemu możesz w łatwy i szybki sposób nie tylko wypełnić PIT, ale i przekazać jeden procent podatku dzieciom chorym na raka. Nie musisz szukać KRS organizacji, ponieważ program wpisze to automatycznie.

Innym sposobem na przekazanie 1% podatku jest samodzielne wpisanie nazwy organizacji pożytku publicznego (OPP) w rubryce „Informacje uzupełniające” w zeznaniu podatkowym.

Trzeba oczywiście w każdym przypadku wpisać aktualne numery KRS fundacji. Pamiętaj zatem, żeby listę numerów KRS sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów: http://www.ekonomiaspoleczna.gov.pl/ (ta strona nie działa). Wykaz KRS jest co roku aktualizowany, więc zawiera najświeższe informacje dotyczące organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

OPP to organizacje pozarządowe, które działają w zakresie, m.in.: pomocy społecznej na rzecz chorych, potrzebujących i niepełnosprawnych, ochrony i promocji zdrowia, aktywizacji zawodowej, równości płci, ekologii, ochrony zwierząt, ochrony dóbr kultury, sztuki i tradycji, sportu, przeciwdziałania patologiom społecznym, ochrony praw konsumentów, promocji wolontariatu czy rozwoju społeczności lokalnych.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci

Jeśli chcesz przekazać 1% naszej Fundacji, wpisz w swoim zeznaniu podatkowym nazwę „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” i numer KRS 00000 86 210. Możesz także dopisać cel szczegółowy – dzięki temu 1% podatku trafi do wybranej organizacji pożytku publicznego wraz z informacją, na co powinna ona przeznaczyć otrzymane środki. Pomoc może trafić wówczas do konkretnego podopiecznego – na przykład dziecka chorego na raka, które potrzebuje pieniędzy na leczenie. W przypadku Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” żeby tak się stało, trzeba podać w celu szczegółowym imię i nazwisko naszego podopiecznego.

Wyliczona suma zostanie przekazana wybranej fundacji przez urząd skarbowy – dzięki temu podatnik nie musi podawać numeru konta organizacji, ani samodzielnie dokonywać przelewu.

Pomaganie jest tak proste!

Masz realny wpływ na życie naszych Podopiecznych

25zł

Wpłacam

50zł

Wpłacam

100zł

Wpłacam

Wpłata od serca

Wpłacam

Dzięki Tobie możemy działać!

Przekaż 1% podatku